Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Dla mediów

Wyróżnienie za edukowanie rodziców
Projekt „Środowe spotkania dla rodziców” skierowany do matek i ojców dzieci hospitalizowanych w Oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USDK został wyróżniony w konkursie Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta 2017. Podczas cotygodniowych, bezpłatnych zajęć wykwalifikowany personel szpitala uczy rodziców jak opiekować się wcześniakiem lub chorym noworodkiem. Konkurs ZOZ UP 2017 organizowany jest już po raz więcej »
Komunikat w sprawie zdarzenia masowego
Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie trafiło w sumie 13 dzieci poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym w Tenczynie, który miał miejsce 8 czerwca br. 11 pacjentów przetransportowano bezpośrednio z miejsca zdarzenia, a dwoje kolejnych zostało przekierowanych z innych szpitali. Obrażenia poszkodowanych były typowe dla wypadku komunikacyjnego, nie występowało bezpośrednie zagrożenie życia. Zespół Szpitalnego Oddziału Ratunkowego USDK więcej »
Rozmowa z dr Krzysztofem Małeckim o protonoterapii
Drodzy Pacjenci, Rodzice i Opiekunowie, Polecamy obszerny wywiad z dr Krzysztofem Małeckim, kierownikiem Zakładu Radioterapii  Dzieci i Dorosłych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie autorstwa red. Iwony Krzywdy z Dziennika Polskiego.  Materiał wyjaśnia specyfikę leczenia wiązką protonów i tłumaczy wiele narosłych wokół tej metody mitów. Całość materiału jest dostępna poniżej:     więcej »
Przez sztukę do bezpieczeństwa w Internecie
Do bezpiecznego korzystania z internetu i szacunku do innych użytkowników sieci przekonywały pacjentów policjantki z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Spotkanie odbyło się  w środę 11 kwietnia br. w ramach akcji artystyczno-charytatywnej „Obraz w pigułce”. Po krótkiej prelekcji pacjenci z oddziałów gastroenterologii, kardiologii i onkologii swoje spostrzeżenie dotyczące wirtualnego świata przekuli w formę plastyczną. Na więcej »
Radioterapia protonowa – odpowiedź na publikacje medialne
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, W odniesieniu do tekstu „Dlaczego dzieci chorych na raka nie ma w Bronowicach” red. Iwony Hajnosz opublikowanego w Gazecie Wyborczej w dniu 17.03.2018, uprzejmie informuję, że aktualnie w Centrum Cyklotronowym Bronowice jest prowadzona radioterapia protonowa u jednego dziecka spełniającego kryteria kwalifikacji. Leczenie pierwszego pacjenta pediatrycznego zostało zakończone w ubiegłym roku. Na więcej »
Strona 1 z 1412345...8...Ostatnia »