Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Dla mediów

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy będzie kwalifikował do radioterapii protonowej
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pragnie poinformować, iż szpital został wybrany na realizatora terapii protonowej u pacjentów pediatrycznych w konkursie zorganizowanym przez Centrum Onkologii Instytut im Marii Curie Skłodowskiej Oddział w Krakowie. Przedłużające się w czasie procedowanie zawarcia umowy spowodowane było koniecznością uzgodnienia niezbędnych zapisów odnoszących się do warunków wykonywania więcej »
Nowoczesna karetka specjalistyczna od WOŚP
Jurek i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowali nowoczesną karetkę typu S dla krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Symboliczna przekazanie ambulansu odbyło się 12 lutego br. Fundacja WOŚP podjęła decyzję o zakupie karetki w odpowiedzi na prośbę dyrekcji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, w sytuacji bardzo pilnej potrzeby. Decyzja Fundacji ogłoszona została więcej »
Stanowisko w sprawie publikacji w portalu TVP.INFO
Stanowisko Dyrekcji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w sprawie wykorzystania wizerunku profesora Mikołaja Spodaryka w materiale opublikowanym 18.01.2018 r w portalu TVP.INFO Dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie wyraża swój stanowczy sprzeciw przeciwko wykorzystaniu wizerunku lekarza zatrudnionego w USDK oraz hospitalizowanego pacjenta wraz z opiekunem w kontekście materiału zatytułowanego „Lekarz nie chce leczyć pacjentów z PiS więcej »
Komunikat w sprawie radioterapii protonowej
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, W odpowiedzi na doniesienia medialne dotyczące realizacji radioterapii protonowej u pacjentów pediatrycznych, przedstawiamy stanowisko Dyrekcji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w tej sprawie: 19 stycznia br. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie złożył ofertę w konkursie na „udzielenie zamówienia na świadczenie w zakresie terapia protonowa nowotworów zlokalizowanych poza narządem wzroku pacjentów pediatrycznych więcej »
Najmłodsza pacjentka z podskórnym kardiowerterem
W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (USDK) wszczepiono podskórny kardiowerter – defibrylator 13-letniej pacjentce. Dziewczynka jest jak dotąd najmłodszym dzieckiem w Polsce, któremu implantowano w ten sposób urządzenie przywracające prawidłowy rytm serca. Zabieg wykonał prof. Marek Jastrzębski ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie we współpracy z kardiologami dziecięcymi. Trwający około dwóch godzin zabieg wykonano 16 stycznia więcej »
Strona 1 z 1212345...8...Ostatnia »