Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  O Szpitalu  ⁄  Przyszpitalne Fundacje  ⁄  Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA”  ⁄  Nasze akcje charytatywne  ⁄  „Prawnicy Chorym Dzieciom”  ⁄  10. Finał „Prawnicy Chorym Dzieciom”

10. Finał „Prawnicy Chorym Dzieciom”

Zapraszamy do udziału i wsparcia 10. jubileuszowej edycji akcji "Prawnicy Chorym Dzieciom"

logo_prawnicy2018_oryginal

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność poinformować, że z dniem 1 lutego 2018 r. rozpocznie się 10. edycja tej pięknej akcji. Podobnie jak w latach poprzednich, prosimy przedstawicieli całego środowiska prawniczego o przekazywanie darowizn na zakup sprzętu medycznego dla naszego szpitala. Dzięki pieniądzom przekazanym nam w ubiegłym roku, dofinansowaliśmy zakup aparatu USG dla naszej Kliniki Urologii Dziecięcej, kierowanej przez Pana prof. Rafała Chrzana. Wartość aparatu to 63 tys. zł.

Wady wrodzone układu moczo-płciowego są jednymi z najczęściej występujących i są stwierdzane u ok. 1% noworodków. Niektóre z nich wymagają interwencji chirurgicznej, a kluczem sukcesu każdej operacji jest właściwie postawiona diagnoza. Badanie ultrasonograficzne wykorzystuje się do oceny ciężkości wad wrodzonych nerek, moczowodów, pęcherza oraz narządów płciowych, które to przez długi czas mogą nie dawać objawów klinicznych, po cichu prowadząc do uszkodzenia narządu. Ultrasonografię wykorzystuje się również do diagnostyki schorzeń nabytych, np. kamicy układu moczowego, czy też infekcji układu moczowego i zaburzeń oddawania moczu. Ponadto pod kontrolą USG wykonuję się zabiegi w obrębie układu moczowego w trybie pilnym – odbarczenie nerki i pęcherza moczowego w przypadku zastoju moczu. Ultrasonografia dla urologa dziecięcego stała się narzędziem codziennej pracy w monitorowaniu przebiegu choroby oraz ocenie wyników leczenia. Badanie to jest całkowicie nieinwazyjne i niebolesne, co ma olbrzymie znaczenie w populacji dziecięcej. Serdecznie dziękuję Państwu za to wsparcie – Prof. dr hab. med. Rafał Chrzan – Kierownik Kliniki Urologii Dziecięcej USDK.

Prawnicy USG 2017

Tegoroczna zbiórka trwa od 1 lutego do 30 kwietnia 2018 r. Darowizny na zakup sprzętu możecie Państwo wpłacać na konto naszej przyszpitalnej Fundacji „O ZDROWIE DZIECKA”, która jest organizatorem tej akcji. Liczy się każda kwota. Dziękujemy za Państwa serca i wsparcie.

Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA”, ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków
Konto bankowe (Bank Pekao SA): 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 (z dopiskiem: Prawnicy Dzieciom 2018)

Nasza Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego (KRS 0000 123 750) dlatego możecie nas Państwo także wesprzeć przekazując nam swój 1% podatku. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego programu do rozliczeń PITax.pl.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że Patronat Honorowy nad tegorocznym finałem objęli:
  • adw. Paweł Gieras – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie
Turniej piłki nożnej

Zgodnie z tradycją, w ramach tegorocznej edycji odbędzie się także charytatywny turniej piłki nożnej z udziałem reprezentacji drużyn prawniczych oraz naszego szpitala. Turniej odbędzie się w Krakowie w dniu 25 marca 2018 r. na terenie KS Podgórze (ul. Jana Dekerta 21). Spotykamy się na miejscu o 9.00. Mecze rozpoczynamy o godzinie 10.00. Koniec planowany jest na godzinę 16.00. Dla wszystkich drużyn zapewniamy napoje (wodę i soki), kawę i herbatę oraz ciepłe danie. W turnieju zagrają następujące drużyny:

 

  • Okręgowa Izba Radców Prawnych z Krakowa
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych z Katowic
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych z Kielc
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych z Rzeszowa
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych z Wrocławia
  • Okręgowa Izba Radców Prawnych z Łodzi
  • Prawnicy Bielsko-Biała
  • Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie i Przyjaciele

fb_1

Sponsorzy turnieju

BANNER_TYMBARK_2018  logo_pzu

Pliki do pobrania
Regulamin turnieju ze schematem rozgrywek Regulamin turnieju 2018.pdf ( 266 kB ) pobierz
Darczyńcy 10. finału (według kolejności wpłat)

Na zakup sprzętu medycznego przekazali nam już Państwo:

9 700 zł (na dzień 20.2.2018 r.) - Serdecznie dziękujemy

worki

Partnerzy
Sponsorzy
Patroni medialni