Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie  ⁄  O Szpitalu  ⁄  Przyszpitalne Fundacje  ⁄  Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA”  ⁄  Nasze akcje charytatywne  ⁄  „Prawnicy Chorym Dzieciom”  ⁄  10. Finał „Prawnicy Chorym Dzieciom”

10. Finał „Prawnicy Chorym Dzieciom”

Zapraszamy do udziału i wsparcia 10. jubileuszowej edycji akcji "Prawnicy Chorym Dzieciom"

logo_prawnicy2018_oryginal

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność poinformować, że z dniem 1 lutego 2018 r. rozpoczęła się 10. edycja tej pięknej akcji. Podobnie jak w latach poprzednich, prosimy przedstawicieli całego środowiska prawniczego o przekazywanie darowizn na zakup sprzętu medycznego dla naszego szpitala. Ze środków z tegorocznej akcji chcemy zakupić m.in. analizator składu ciała dla naszego Oddziału Leczenia Żywieniowego (zobacz urządzenie).

Dzięki pieniądzom przekazanym nam w ubiegłym roku, dofinansowaliśmy zakup aparatu USG dla naszej Kliniki Urologii Dziecięcej, kierowanej przez Pana prof. Rafała Chrzana.

Wady wrodzone układu moczowo-płciowego są jednymi z najczęściej występujących i są stwierdzane u ok. 1% noworodków. Niektóre z nich wymagają interwencji chirurgicznej, a kluczem sukcesu każdej operacji jest właściwie postawiona diagnoza. Badanie ultrasonograficzne wykorzystuje się do oceny ciężkości wad wrodzonych nerek, moczowodów, pęcherza oraz narządów płciowych, które to przez długi czas mogą nie dawać objawów klinicznych, po cichu prowadząc do uszkodzenia narządu. Ultrasonografię wykorzystuje się również do diagnostyki schorzeń nabytych, np. kamicy układu moczowego, czy też infekcji układu moczowego i zaburzeń oddawania moczu. Ponadto pod kontrolą USG wykonuję się zabiegi w obrębie układu moczowego w trybie pilnym – odbarczenie nerki i pęcherza moczowego w przypadku zastoju moczu. Ultrasonografia dla urologa dziecięcego stała się narzędziem codziennej pracy w monitorowaniu przebiegu choroby oraz ocenie wyników leczenia. Badanie to jest całkowicie nieinwazyjne i niebolesne, co ma olbrzymie znaczenie w populacji dziecięcej. Serdecznie dziękuję Państwu za to wsparcie – Prof. dr hab. med. Rafał Chrzan – Kierownik Kliniki Urologii Dziecięcej USDK.

Prawnicy USG 2017

Tegoroczna zbiórka potrwa do 21 maja 2018 r. Darowizny na zakup sprzętu możecie Państwo wpłacać na konto naszej przyszpitalnej Fundacji „O ZDROWIE DZIECKA”, która jest organizatorem tej akcji. Liczy się każda kwota. Dziękujemy za Państwa serca i wsparcie.

Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA”, ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków
Konto bankowe (Bank Pekao SA): 05 1240 4533 1111 0000 5425 8556 (z dopiskiem: Prawnicy Dzieciom 2018)

Nasza Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego (KRS 0000 123 750) dlatego możecie nas Państwo także wesprzeć przekazując nam swój 1% podatku. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego programu do rozliczeń PITax.pl.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że Patronat Honorowy nad tegorocznym finałem objęli:
  • adw. Paweł Gieras – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie
  • not. Krzysztof Maj – Prezes Rady Izby Notarialnej w Krakowie
  • prok. Rafał Babiński – Prokurator Okręgowy w Krakowie
Turniej piłki nożnej

Zgodnie z tradycją, w ramach tegorocznej edycji odbył się także charytatywny turniej piłki nożnej z udziałem reprezentacji drużyn prawniczych oraz naszego szpitala. Zwycięzcą została drużyna Okręgowej Izby Radców Prawnych z Kielc, która pokonała reprezentację Radców Prawnych z Katowic, natomiast trzecie miejsce zajęła Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie. Wkrótce zamieścimy pełną relację z turnieju. W tegorocznym turnieju zagrały następujące drużyny:

 

1. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie
2. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach
3. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach
4. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi
5. Prokuratorzy Kraków
6. Prawnicy Przemyśl
7. Okręgowa Rada Adwokacka w Bielsko-Białej
8. Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie
9. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie i Przyjaciele
10. Prawnicy Kraków

 

Sponsorzy turnieju

BANNER_TYMBARK_2018

 

logo_pzu

Podaruj darowiznę ON-LINE

Wybierz kwotę darowizny dla Fundacji O ZDROWIE DZIECKA

Imię:
Nazwisko:
Kwota:

Darczyńcy 10. finału (według kolejności wpłat)

Na zakup sprzętu medycznego przekazali nam już Państwo:

32 600,99 zł (na dzień 8.5.2018 r.) - Serdecznie dziękujemy

worki

Partnerzy
Sponsorzy