Uniwersytecki
Szpital Dziecięcy
w Krakowieul. Wielicka 265, 30-663 Kraków

Dla mediów

Biegacze znowu dali radę! Nerkoserce trafi do szpitala
1 września na krakowskich Błoniach 3500 osób wystartowało w 7. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup pierwszego w Polsce nerkoserca, które ma pomagać noworodkom cierpiącym na niewydolność nerek lub serca. Bieg zakończył się pełnym sukcesem – dzięki zaangażowaniu uczestników i partnerów udało się zebrać na ten cel 220 000 zł. więcej »
Odnowione poradnie w budynku K
Prace modernizacyjne w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym postępują zgodnie z planem. W lipcu oddano do użytku budynek „K” – pierwszy z trzech remontowanych obecnie pawilonów. Wykonano w nim remont pokrycia dachu, montaż instalacji, stolarki aluminiowej, wykończenie i wyposażenie pomieszczeń. Do wyremontowanych gabinetów przeniesiono m.in. poradnie pulmonologiczną, ortodontyczną, oraz poradnię socjalno-prawną. Roboty budowlane w budynkach M, (pomieszczenia więcej »
Wizyta wiceministra zdrowia
Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, odwiedził w poniedziałek (06.08 br.) krakowskie szpitale uniwersyteckie. Celem spotkania było zapoznanie się z dotychczasowym przebiegiem budowy w Prokocimiu nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego oraz efektów modernizacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. W trakcie pobytu w USDK wiceminister odwiedził prawie wszystkie zmodernizowane obiekty szpitala i z uznaniem wypowiadał się o jakości więcej »
Nowe fotele-leżanki dla rodziców
Rozkładają się do pozycji leżącej, jeżdżą na kółkach i pokryte są zmywalnym materiałem – nowe fotele służyć będą rodzicom dzieci hospitalizowanych w Oddziale Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Ponad 60 mobilnych leżanek przekazano dzięki zbiórce zorganizowanej przez komitet społeczny zawiązany przez rodziców oraz wsparciu Stowarzyszenia Sursum Corda. Na zakup kolejnych 200 mebli więcej »
Muzyka i magia w szpitalu
W cyrkowym spektaklu wszystko jest możliwe. W piątkowe popołudnie, 27 lipca, pokazy żonglerki, magicznych sztuczek i rytmiczna gra na bębnach zaczarowały przestrzeń szpitala. Uczestnicy projektu SUPESRPAWNI Cyrk w Szpitalu zaprezentowali umiejętności nabyte podczas czterodniowych warsztatów zorganizowanych przez Fundację Czerwone Noski Klown w Szpitalu. – Projekt „Supersprawni” realizuje ideę teatru włączającego, w którym uczestniczyć może każdy więcej »